Certifikát dôveryhodnej firmy

Autor: Jozef Babiak | 21.4.2017 o 13:26 | Karma článku: 3,98 | Prečítané:  582x

Praktiky samozvaných certifikačných autorít, ktoré vystavujú certifikáty dôveryhodnosti alebo solventnosti firmy pripomínajú praktiky šmejdov.  

Už sme si zvykli, že nám sem-tam zazvoní telefón s neznámym číslom a na druhom konci zaúčajúci sa telefonista opakuje trasľavým hlasom naučené frázy s cieľom preraziť vo svete biznisu a snaží sa Vám predať bambusové ponožky. 

Takisto o praktikách šmejdov a ich naučenom nátlaku s cieľom PREDAŤ sa už hovorilo mnoho. Tieto praktiky sa však objavujú aj vo firemnom prostredí. Ukážkovým príkladom sú firmy vystavujúce certifikáty dôveryhodnosti, ktoré sa navonok snažia pôsobiť seriózne, avšak ich praktiky náramne pripomínajú spomínaných šmejdov. O čo ide? 

Ráno okolo deviatej mi zvoní telefón a budí ma z hlbokého spánku. Na druhom konci pani oznamuje, že telefonát je nahrávaný a že sme firma v dobrej kondícii, máme medzinárodné ocenenie a oni nám vystavia certifikát. Keďže je niečo po deviatej a ja si môžem dovoliť vylihovať v posteli, slová o tom, akú máme skvelú firmu by za iných okolností pôsobili ako balzam na dušu. Aj to však len za okolností, že som úplne dementný. 

Inými slovami, necháte si platiť za to, že Vám niekto hladká ego na základe informácií, ktoré sú verejne dostupné, alebo si ich proste zistil na vašom webe. Ale pozor! Certifikát je možné zaslať aj v papierovej forme! Človek nevie, či sa má smiať alebo plakať. 

Miestami sa zamýšľam nad tým, ako môže prísť niekto s takýmto jednoducho prekuknuteľným biznis modelom a niekto byť zároveň taký hlúpy, aby si takúto službu kúpil. 

Keď vidím niekde na dverách firmy certifikát dôveryhodnej firmy, vôbec to nevzbudzuje u mňa dôveryhodnosť firmy, skôr si predstavím hlupáka, ktorý nedokázal povedať do telefónu NIE. 

Aj vy patríte k tým, ktorí si za pár stovák nechajú hladkať ego, akú máte skvelú firmu? Však všetky základné údaje o kondícii firmy si dokážete nájsť zadarmo napríklad na Finstat-e alebo Indexe Podnikateľa :)  

Prinášam ešte nejaké zdroje o dôveryhodnosti týchto firiem :) 

http://www.porada.sk/t212962-bisnode-slovensko.html

https://www.facebook.com/tabula.hanby/posts/645657472201379

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-266577.html

http://www.porada.sk/t270344-certifikat-doveryhodna-firma.html

http://www.porada.sk/t224191-bisnode-slovakia.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

O župu, ktorá sa rozprestiera od Moravy po Maďarsko, má záujem len šesť kandidátov

Trnavskému kraju robia dobré meno kúpele, víno, ale aj golfové ihriská.

SVET

Svätá vojna v českej politike. Ako Okamura bojuje o voličov

Má japonský pôvod, tak predsa nemôže byť rasista.


Už ste čítali?