Matka nevydá otcovi dieťa...

Autor: Jozef Babiak | 21.3.2017 o 13:01 | (upravené 24.3.2017 o 1:49) Karma článku: 10,35 | Prečítané:  7779x

Rozvod prináša so sebou mnoho vyhrotených situácií, najmä ak sú jeho súčasťou deti. Deti sa však aj po rozvode veľmi často stávajú nástrojom na vydieranie a terorizovanie otcov. 

Tento článok je určený predovšetkým otcom, ktorí majú tento problém, tak dúfam, že mi to nežnejšie pohlavie odpustí. Feministických webov je predsa dosť a aj my chlapi potrebujeme sem-tam to svoje útočisko :) 

Ako som už písal na úvod, matky často používajú deti ako nástroj na vydieranie otcov. Tie inteligentnejšie to robia pod nálepkou „robím to, čo je najlepšie pre MOJE dieťa“, a my menej inteligentnejší otcovia  ani len netušíme, že to znamená „robím to, čo je najlepšie pre mňa (matku)“.  

OK, dosť bolo sarkazmu. Máme právoplatný rozsudok, prídete si pre dieťa v stanovený čas a matka dieťa neodovzdá. Buď je choré, alebo si matka nájde kopec iných argumentov, prečo dieťa neodovzdá. Takto sa mi to stalo X-krát, kým so nenašiel jednoduchú a účinnú zbraň. Poznám tie emócie, keď je človek plný hnevu, frustrácie a bezmocnosti, určite si to zažili mnohí z Vás. 

Čo robiť v takomto prípade?

Riešenie je veľmi jednoduché. V prípade, že máte právoplatný rozsudok a matka Vám odmietne vydať dieťa urobíte nasledovné:

Krok 1: Spísanie záznamu na sociálke

Ihneď choďte na sociálku a spíšte záznam o tom, že matka dieťa nevydala v stanovený termín.

Krok 2: Návrh na výkon súdneho rozhodnutia

Záznam zo sociálky priložte k Návrhu na výkon súdneho rozhodnutia (VZOR) a spolu to odošlite na príslušný súd. Toto urobíte ZAKAŽDÝM, keď Vám matka dieťa nevydá. To znamená, že ak máte styk s dieťaťom 2x do týždňa, zakaždým keď matka dieťa nevydá pôjdete na sociálku, spíšete záznam a odošlete ho s novým návrhom na výkon súdneho rozhodnutia na súd! Z tohto dôvodu je dobré jednotlivé návrhy na výkon súdneho rozhodnutia číslovať!

Čo sa stane potom?
Súd musí vyzvať matku, aby rozsudok dodržiavala. Ak nedodrží a vy budete naďalej „bombardovať“ súd návrhmi na výkon súdneho rozhodnutia (máte na to nárok zakaždým, keď dôjde k porušeniu rozsudku), súd uloží matke pokutu 200€, ak nezaberie, nasleduje odobratie rodičovského príspevku a v poslednom kroku môže súd zmeniť aj bez Vášho návrhu rozhodnutie o zverení dieťaťa do starostlivosti druhému rodičovi. Návrh na výkon súdneho rozhodnutia je zastavený až vtedy, ak dôjde k zmene rozsudku alebo ho z nejakého dôvodu zastaví súd, takže dovtedy posielajte návrh zakaždým ako dôjde k porušeniu právoplatného rozsudku.   

Inými slovami, matka dieťa zaručene odovzdá, aj keby padali fúriky :) Overené praxou ;)

Aj keď sa v tomto článku prihováram chlapom, musíme si zároveň chlapsky priznať, že tie ženy proste potrebujeme :) 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

OĽaNO nie je iba Matovič, hovorí jeho líder. Uvažuje, že sa stiahne z politiky

Líder OĽaNO Igor Matovič pre SME hovorí, že sa mu stalo niečo závažné.

KOMENTÁRE

(Ne)obyčajný človek Igor Matovič

Lídra Obyčajných ľudí šikanuje koalícia, no sám zo seba robí ľahký terč.

KOMENTÁRE

Ako sa žije v kraji, kde bane miznú

Vnímajú ich ako náletové buriny, ktoré sa uchytili v pustnúcom kraji.


Už ste čítali?