Matka nevydá otcovi dieťa...

Autor: Jozef Babiak | 21.3.2017 o 13:01 | (upravené 24.3.2017 o 1:49) Karma článku: 10,35 | Prečítané:  7915x

Rozvod prináša so sebou mnoho vyhrotených situácií, najmä ak sú jeho súčasťou deti. Deti sa však aj po rozvode veľmi často stávajú nástrojom na vydieranie a terorizovanie otcov. 

Tento článok je určený predovšetkým otcom, ktorí majú tento problém, tak dúfam, že mi to nežnejšie pohlavie odpustí. Feministických webov je predsa dosť a aj my chlapi potrebujeme sem-tam to svoje útočisko :) 

Ako som už písal na úvod, matky často používajú deti ako nástroj na vydieranie otcov. Tie inteligentnejšie to robia pod nálepkou „robím to, čo je najlepšie pre MOJE dieťa“, a my menej inteligentnejší otcovia  ani len netušíme, že to znamená „robím to, čo je najlepšie pre mňa (matku)“.  

OK, dosť bolo sarkazmu. Máme právoplatný rozsudok, prídete si pre dieťa v stanovený čas a matka dieťa neodovzdá. Buď je choré, alebo si matka nájde kopec iných argumentov, prečo dieťa neodovzdá. Takto sa mi to stalo X-krát, kým so nenašiel jednoduchú a účinnú zbraň. Poznám tie emócie, keď je človek plný hnevu, frustrácie a bezmocnosti, určite si to zažili mnohí z Vás. 

Čo robiť v takomto prípade?

Riešenie je veľmi jednoduché. V prípade, že máte právoplatný rozsudok a matka Vám odmietne vydať dieťa urobíte nasledovné:

Krok 1: Spísanie záznamu na sociálke

Ihneď choďte na sociálku a spíšte záznam o tom, že matka dieťa nevydala v stanovený termín.

Krok 2: Návrh na výkon súdneho rozhodnutia

Záznam zo sociálky priložte k Návrhu na výkon súdneho rozhodnutia (VZOR) a spolu to odošlite na príslušný súd. Toto urobíte ZAKAŽDÝM, keď Vám matka dieťa nevydá. To znamená, že ak máte styk s dieťaťom 2x do týždňa, zakaždým keď matka dieťa nevydá pôjdete na sociálku, spíšete záznam a odošlete ho s novým návrhom na výkon súdneho rozhodnutia na súd! Z tohto dôvodu je dobré jednotlivé návrhy na výkon súdneho rozhodnutia číslovať!

Čo sa stane potom?
Súd musí vyzvať matku, aby rozsudok dodržiavala. Ak nedodrží a vy budete naďalej „bombardovať“ súd návrhmi na výkon súdneho rozhodnutia (máte na to nárok zakaždým, keď dôjde k porušeniu rozsudku), súd uloží matke pokutu 200€, ak nezaberie, nasleduje odobratie rodičovského príspevku a v poslednom kroku môže súd zmeniť aj bez Vášho návrhu rozhodnutie o zverení dieťaťa do starostlivosti druhému rodičovi. Návrh na výkon súdneho rozhodnutia je zastavený až vtedy, ak dôjde k zmene rozsudku alebo ho z nejakého dôvodu zastaví súd, takže dovtedy posielajte návrh zakaždým ako dôjde k porušeniu právoplatného rozsudku.   

Inými slovami, matka dieťa zaručene odovzdá, aj keby padali fúriky :) Overené praxou ;)

Aj keď sa v tomto článku prihováram chlapom, musíme si zároveň chlapsky priznať, že tie ženy proste potrebujeme :) 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Z budovy SIS budú sociálne byty pre úradníkov, obec neuspela

Tajná služba sa zbavila prvej budovy, ktorá sa dala odhaliť cez internet. Ministerstvo vnútra tam chcel byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

DOMOV

Dobré ráno: Ráno sa zobudíte a máte zarobené, nemusíte pohnuť prstom

Stačilo by 200 eur, aby sme boli šťastní?

KOMENTÁRE

Chorobopis slobody tlače: Bola to srdcová príhoda

Kontrolovať mocných môžu len autenticky slobodné médiá.


Už ste čítali?